[ad_1]

https://www.youtube.com/watch؟v=O4AJagQVlBY

مایک مک کارلی ، رئیس سیستم فرود استارلینر ، روز دوشنبه در بیانیه ای گفت: “فلسفه ما همیشه سخت افزار سیستم را با هم آزمایش کرده است تا ببیند چگونه همه عناصر با هم کار می کنند.” “وسیله نقلیه ما نمی تواند در هواپیما جای بگیرد ، بنابراین تنها راه بلند کردن یک قطعه آزمایش به اندازه کافی بالا برای شبیه سازی یک دنباله کامل از سیستم فرود ، یک بالون بسیار بزرگ است.”

مهندسان Starliner برای اطمینان از اینکه سیستم چتربازی به اندازه کافی قوی است که حتی در صورت تصادف فضانوردان ISS را نیز تحویل می دهد ، در این آزمایش تصادف چند چین و چروک انداخت. ابتدا آنها مانع از استقرار یكی از چترهای محافظ حرارتی شدند ، سپس یكی از دو چتر نجات مواد مخدر را متوقف كردند.با وجود این مشكلات ، سه چتر اصلی كپسول بدون هیچ حادثه ای قرار گرفتند و با دقت Starliner را به سمت پایین زمین گرفتند.

اگرچه این آزمایش موفقیت آمیز بود ، اما مهندسان بوئینگ در حال برنامه ریزی برای پیشرفت های بیشتر در چترها هستند. Dan Niedermeier ، مدیر آزمایش پرواز Starliner ، در بیانیه ای گفت: “با افزایش مقاومت مواد و نقاط اتصال آنها ، قابلیت اطمینان سیستم را فقط با تنظیمات جزئی بهبود می بخشیم.” “در حالی که سیستم فرود ما با موفقیت به کار خود ادامه می دهد ، بوئینگ متعهد به تولید امن ترین کپسول ممکن برای خدمه مداری است و این آزمایش اضافی به ما در رسیدن به این هدف کمک می کند.”

ستاره دار

ناسا

سپس Starliner باید آزمایش پرواز مداری 2 خود را در اوایل سال 2021 انجام دهد. این تکرار OFT-1 است که در دسامبر 2019 با موفقیت پرتاب و به زمین بازگشت ، اما نتوانست به ISS برسد. با یک بررسی چهار ماهه از پرواز آزمایشی ناموفق ، 80 مشکل مشخص شد که باید قبل از شروع OFT-2 برطرف شوند. بوئینگ قصد دارد 410 میلیون دلار هزینه OFT-2 بخورد به جای اینکه مpدیان را مجبور به آزمایش آزمایشی جدیدی کند که برای اولین بار با آن روبرو شدند.

اگر OFT-2 با موفقیت به ISS برسد و با خیال راحت به زمین برگردد ، Starliner مجاز به آزمایش پرواز با سرنشین است. در صورت موفقیت این موارد ، بوئینگ سرانجام باید گواهی پرواز فضایی ناسا را ​​دریافت کند که به وی امکان می دهد در برنامه خدمه تجاری شرکت کند ، جایی که بطور همزمان حداکثر هفت فضانورد را به ایستگاه فضایی منتقل می کند.

[ad_2]

منبع: shose-news.ir

ایندکسر