SpaceX و جذاب ، خارق العاده ، کاملا عالی 2020


این شرکت همچنین روش های بازیابی موشک خود را در طول سال بهبود بخشید. در ماه جولای ، خدمه اسپیس ایکس موفق شدند هر دو نیمه مخروط بینی را با استفاده از یک شبکه بزرگ که در بالای یک کشتی بازیابی قرار گرفته است ، از هوا بیرون بکشند – این روش مشابه روشی است که آزمایشگاه راکت اخیراً با سیستم بازیابی الکترون نشان داده است. هزینه این فورینگ برای مخروط های بینی در کل 6 میلیون دلار است ، بنابراین استخراج آنها بدون آسیب قبل از برخورد به سطح اقیانوس با هر سرعت قابل ملاحظه ای مهمترین است.

البته ، قبل از اینکه اسپیس ایکس رسماً از کپسول های باری قدیمی خود حرکت کند ، این شرکت باید ثابت کند که انواع کپسول خدمه Dragon 2 به اندازه کافی ایمن و قوی هستند تا بتوانند مردم را به ISS و عقب برسانند. به همین ترتیب ، SpaceX در اواسط ژانویه با موفقیت سیستم پرتاب کپسول Dragon Crew خود را نشان داد. موشک Falcon 9 که از Launch Complex 39A در مرکز فضایی کندی حرکت می کند ، فقط 90 ثانیه قبل از فعال شدن سیگنال قطع پرواز کرد و کپسول خدمه را مجبور به جدا شدن از بقیه موشک کرد. این کپسول قبل از استقرار چترهای خود و نشستن سالم در اقیانوس اطلس برای بهبود ، با سرعت 400 مایل در ساعت منفجر شد.

https://www.youtube.com/watch؟v=DJ70N5HahDU

چالش بعدی SpaceX در ماه ژوئن و با ظرافت مأموریت DEMO-2 – اولین باری است که کپسول خدمه افراد واقعی را حمل می کند. پس از تلاش برای پرتاب ، فضانوردان رابرت بنکن و داگلاس هرلی با موفقیت از مجموعه پرتاب 39A خارج شدند و این اولین مورد پرتاب فضانوردان آمریکایی از خاک ایالات متحده از پایان دوره شاتل در سال 2011 است.

جیم بریدنشتاین ، مدیر ناسا ، در بیانیه ای گفت: “امروز آغاز دوره جدیدی در پروازهای فضایی انسان است ، هنگامی که ما بار دیگر فضانوردان آمریکایی راکت های آمریکایی را از سرزمین آمریکا به سمت ایستگاه فضایی بین المللی ، آزمایشگاه ملی خود که به دور زمین می چرخد ​​، شلیک کردیم.” مطبوعات در ماه ژوئن. “من از باب بنکن ، داگ هرلی و تیم های اسپیس ایکس و ناسا بخاطر این موفقیت چشمگیر برای ایالات متحده تشکر و تبریک می گویم. پرتاب این سیستم فضایی تجاری ساخته دست بشر نمایش خارق العاده ای از برتری آمریکا است و گام مهمی در مسیر ما برای گسترش تحقیقات انسانی به ماه و مریخ است. “

19 ساعت پس از پرتاب ، جفت فضانوردان با پریدن و ورود به ISS ، خانه موقت خود در ماه بعد ، هنگامی که دوباره به کپسول خدمه Dragon صعود کردند ، از ISS جدا شدند و با فرود چشمگیر در اقیانوس به سطح زمین بازگشتند.

https://www.youtube.com/watch؟v=tSJIQftoxeU

اسپیس ایکس نزدیک به دو دهه است که کار می کند و آن زمان را با کمال دقت در طراحی و ساخت موشک های خود صرف کرده و عملیات پرتاب و بازیابی آن را به کمال رسانده است. نتیجه این همه کار سخت در ماه نوامبر بود ، زمانی که ناسا به طور رسمی Dragon Crew – Falcon 9 و خود کپسول – را به عنوان “اولین سیستم فضایی تجاری در تاریخ که قادر به انتقال افراد به ایستگاه فضایی بین المللی و به عنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری است” ، تأیید کرد. آژانس ، “در بیانیه گفت.

بریدنشتاین گفت: “من بسیار افتخار می کنم که بگویم ما در حال بازگشت منظم پروازهای فضایی انسان به خاک آمریکا با موشک آمریکایی و سفینه فضایی هستیم.” “این مرحله مهم در صدور گواهینامه ، دستاورد باورنکردنی ناسا و اسپیس ایکس است که پیشرفتی را که می توانیم در کار با صنعت بازرگانی داشته باشیم تأکید می کند.”

https://www.youtube.com/watch؟v=B7r1uHvcamY

گویی که این برای گریه کردن مدیر عامل شرکت اسپیس ایکس کافی نبود ، کمتر از یک هفته بعد ، ماموریت CREW-1 با موفقیت از مرکز فضایی کندی در فلوریدا نه تنها دو ، بلکه یک مجموعه کامل از چهار فضانورد موجود در کشتی. فضانوردان ناسا مایک هاپکینز ، ویکتور گلوور ، شانون واکر و فضانورد JAXA سوئیچی نوگوچی قبل از شش ماه اقامت در ایستگاه در 16 نوامبر وارد ISS شدند. به طور هم زمان ، ویکتور گلوور اولین فضانورد سیاه پوستی است که از مدت زمان شش ماه اقامت در ISS در آن زندگی می کند ، هرگز. . ماموریت CREW-1 فقط آغاز کار است. SpaceX برای دو پرتاب دیگر با خدمه در سال 2021 و دوباره در سال 2022 برنامه دارد.

حتما بخوانید:
تعداد کل خودروهای تسلا تولید شده از 3 میلیون دستگاه فراتر رفت

و فقط ناسا نیست که در سال 2020 در ماه آگوست خانه پیدا کرد. در ماه اوت ، فرماندهی فضایی و موشکی نیروهای فضایی (SMC) اعلام کرد که SpaceX و رقیب ULA را برای قراردادهای پنج ساله برای خدمات پرتاب فضایی خود برای امنیت ملی – اساساً پرتاب ماهواره های جاسوسی به مدار – انتخاب کرده است. این قرارداد تا سال 2024 است ، و اولین پرتاب با قیمت 316 میلیون دلار در سال 2022 انجام می شود. علاوه بر این ، در ماه نوامبر ، نیروی فضایی 29.5 میلیون دلار اضافی برای اسپیس ایکس در اختیار یک قرارداد یک ساله قرار داد که ” مطالعات مربوط به ادغام اولیه و نظارت بر ناوگان برای مأموریت های فضایی برای امنیت غیر ملی “، بر اساس اعلام جایزه.

دکتر ویلیام روپر ، دستیار دبیر جذب ، فناوری و لجستیک نیروی هوایی در بیانیه ای گفت: “این یک روز ابتکاری است که اوج آن با سالها برنامه ریزی استراتژیک و تلاش های اداره نیروی هوایی ، NRO ها و شرکای ما در صنعت راه اندازی خدمات است.” از ماه اوت “حفظ یک بازار رقابتی برای راه اندازی ، هم به مشتریان دولتی و هم به مشتریان تجاری ، راهی است که ما برای اطمینان از دسترسی به فضا نوآوری مداوم را تشویق می کنیم. جوایز امروز دوره جدیدی از پرتاب فضا را نشان می دهد که در نهایت بخش موتورهای روسی RD-180 را به حرکت در خواهد آورد. “

GPS III

چهل و پنجمین بال فضایی برای روابط عمومی

علاوه بر این ، اسپیس ایکس در چارچوب قرارداد SpaceForce خود به تحویل نسل جدید ماهواره های GPS در مدار پیوسته است. فضاپیمای GPS III که توسط لاکهید مارتین ساخته شده ، سه برابر دقت بهتر و تا هشت برابر قابلیت ضد پارازیت خواهد داشت. علاوه بر این ، این مدار برای مدت 15 سال در مدار خواهد ماند – 25 درصد بیشتر از نسل فعلی ماهواره ها.

پیگیری قراردادهای نظامی SpaceX فقط به ایالات متحده محدود نمی شود. در ماه ژوئیه ، همان Falcon 9 ، که باب بنکن و داگ هرلی را به ISS آورد ، سیستم اطلاعات ماهواره ای ارتش / نیروی دریایی / نیروی هوایی (ANASIS-II) را که یک ماهواره ارتباطی امن برای آژانس توسعه دفاعی کره جنوبی است ، مونتاژ کرد. مدار ژئوسنکرون.

در تاریخ 30 آگوست ، یک Falcon 9 متفاوت با SAOCOM 1B ، یک ماهواره رصدخانه ای در آرژانتین که برای ارائه داده های راداری به خدمات اضطراری استفاده می شد ، از کیپ کاناورال پرتاب شد. جالب توجه است ، این موشک مسیری جنوبی را طی می کند که آن را به کوبا می رساند و نه به شرق ، زیرا تقریباً هر پرتاب دیگری از این جسم از سال 1969 انجام شده است. بندرت پرتاب مدارهای قطبی مانند ، برای شروع از ساحل شرقی. آنها معمولاً از AFB واندنبرگ در کالیفرنیا پرواز می کنند ، بنابراین مجبور نیستند بر فراز هر کشور جزیره ای که تقریباً جنگ هسته ای با آن آغاز کرده ایم پرواز کنند. با این وجود ، اسپیس ایکس به دلیل توانایی Falcon 9 در تخریب خودکار در صورت انحراف از مسیر پرواز مورد نظر خود ، توانست نسخه ویژه نیروی هوایی را نهایی کند ، بنابراین احتمال سقوط در مناطق پرجمعیت تقریباً صفر بود (همچنین بیشتر کالیفرنیا در آن زمان در آتش بود).

SpaceX همچنین موفقیت چشمگیری در سیستم ارتباطات باند پهن مداری Starlink در حال ظهور دیده است. با شروع موفقیت آمیز راه اندازی حدود 60 ریزماهواره (این بیشترین مقدار کپسول اژدها است) در اوایل ژانویه ، SpaceX همچنان 14 مجموعه دیگر از آنها را راه اندازی کرد.

بر اساس وب سایت SpaceX: “Starlink با عملکرد بسیار فراتر از اینترنت ماهواره ای سنتی و یک شبکه جهانی بدون محدودیت زیرساخت های زمینی ، باند پهن باند پرسرعت را به مکان هایی که دسترسی غیرقابل اعتماد ، گران یا کاملا غیرقابل دسترسی بوده است” ارائه می دهد.

از 1000 زنجیره Starlin ، SpaceX قصد دارد تا پایان سال سر به فلک بکشد ، و در پایان ماه نوامبر ، این شرکت با موفقیت بیش از 950 مورد از آنها را راه اندازی کرده است – اما در نهایت SpaceX خواستار بیش از 42000 Starlinks جهان بود. این راه اندازی به خوبی انجام شده است ، زیرا SpaceX در حال آماده سازی نسخه بتا خصوصی سرویس اینترنت آینده خود است (فقط 99 دلار در ماه برای شرکت!) و به لطف تصویب قانونی اخیر ، با راه اندازی رسمی سرویس ، ارائه آن را در کانادا آغاز می کند. تا سال 2022

حتما بخوانید:
پنج عالی مفید نکات برای بهبود داروهای گیاهی

برنامه Starlink بدون جنجال نبود ، به خاطر داشته باشید. اندکی پس از شروع برنامه ، ستاره شناسان ابراز نگرانی کردند که ناوگان ریزماهواره های بازتابنده می توانند تلسکوپ های زمینی را مختل کنند – به ویژه در تعداد پیش بینی ماسک – و حتی می توانند به طور کلی مانع پیشرفت علمی شوند. این هشدارها با پیوستن صدها دانشمند و محقق به یک گزارش سمینار از کنفرانس SatCon1 در ماه آگوست ، با این استدلال که “هیچ ترکیبی از اقدامات کاهش دهنده نمی تواند به طور کامل از تأثیر کانال های ماهواره ای بر روی برنامه های علمی نسل بعدی جلوگیری کند.” در پاسخ ، اسپیس ایکس برای کاهش بازتابندگی آنها ، سپرهای خورشیدی را به اتصالات ستاره ای اضافه کرد.

با نگاه به جلو ، SpaceX برای همیشه به اژدها و شاهین های خود اعتماد نخواهد کرد. این شرکت در حال حاضر در حال توسعه یک سیستم پرتاب فضایی یکپارچه است که بتواند – و خواهد شد – مسافران را به راحتی محموله ها و ماهواره ها ، موشک فوق سنگین استارشیپ حمل و نقل کند. Starship که به عنوان “اولویت اصلی” این شرکت شناخته می شود ، می تواند مردم را به مریخ برساند ، اما همچنین به عنوان یک سیستم پرتاب سریع و چندگانه برای استقرار سریع منابع در مدار کم زمین و ماه عمل می کند.

https://www.youtube.com/watch؟v=7RPyDPpmDAk

سال برای توسعه Starship که با نمونه اولیه دیگری به نام SN4 در ماه مه روی سکوی پرتاب منفجر شد ، خیلی خوب شروع نشد. این به دنبال یک سری انفجار ، فروپاشی و سایر آسیب های مشابه است ، اما این تمام است است بنابراین باید دشوار باشد. جانشین SN4 بد سرنوشت ، SN5 ، در پرواز آزمایشی خود در ماه آگوست موفق به جلوگیری از انفجار شد و همچنین با موفقیت 150 متر از سکوی پرتاب خود را بلند کرد قبل از انتقال به لمس یک صفحه دیگر برای یک مسافت کوتاه.

بزرگترین چالش Starship تا به امروز – اولین پرواز آزمایشی آن در ارتفاع بالا – می تواند در این هفته اتفاق بیفتد. آخرین نمونه اولیه این شرکت ، SN8 ، در ماه سپتامبر تکمیل شد و در ابتدا قرار بود قبل از بازگشت سالم به زمین ، در ارتفاع حدود 60،000 فوت پرواز کند. این سقف در اواخر سپتامبر به دلایل نامعلوم به 50 هزار پا کاهش یافت و خود آزمون بارها به تعویق افتاد. با این حال ، در اواخر ماه نوامبر ، پس از یک آتش سوزی ساکن موفق در موتورهای آن ، ماسک توییت کرد که یک آزمایش پرواز مناسب در پیش است.

هر اتفاقی که بیفتد ، معرفی اسپیس ایکس در سال 2020 تأثیر دائمی بر صنعت فضایی داشته است. به عنوان مثال اتحادیه اروپا پیش از این اعلام کرده بود که با استقرار ماهواره های ناوبری گالیله خود رو به جلو حرکت می کند ، برنامه را به 3 سال در سال 2024 تغییر می دهد و برای اولین بار – 1 میلیارد یورو – در تحقیقات سرمایه گذاری می کند. فن آوری های موشکی قابل استفاده مجدد و ارتقا شرکت های نوپا در صنعت. جریان قابل توجه اسپیس ایکس یعنی 2 میلیارد دلار تا سال 2019 را با سرمایه گذاری های پررونق نظامی ، علمی و تجاری ترکیب کنید و دشوار است که ببینید چطور این شرکت در سال های آینده به تسلط خود در بازار ادامه نخواهد داد.
منبع: shose-news.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesGeciktirici