[ad_1]

برای سالها ، Robinhood خود را به عنوان راهی برای سرمایه گذاران جدید و عادی برای ایجاد احساس در معاملات سهام قرار داده است و تمرکز اولیه آن بر معاملات بدون کارمزد ، این شرکت را نسبت به کارگزاران سنتی تر نسبت به مصرف کنندگان برتری داده است. در پشت صحنه ، با این وجود ، SEC ادعا می کند که این شرکت به روشی معروف به “پرداخت جریان سفارش” که در آن بازاریابان (مانند خرده فروشان پرسرعت) اساساً هزینه حق انجام این معاملات را پرداخت می کنند ، پرداخته است. و این پرداختها به صورت یکجا پرداخت نمی شوند. در عوض ، جریان خرابی های خرد ارائه شده به شرکت کارگزاری برای هر سهم فروخته شده را در نظر بگیرید.

این عمل غیرقانونی نیست ، اما بحث برانگیز است ، زیرا دارای پتانسیل آشکاری برای ایجاد تضاد منافع است. (این نیز تا حدودی بحث برانگیز است ، زیرا فروشنده بدنام Ponza ، برنارد مادوف ، پیشگام در پرداخت جریان سفارشات محسوب می شود.) مشکلات مربوط به Robinhood به دو چیز برمی گردد. ابتدا ، SEC دریافت که این شرکت “اظهارات و حذفیات گمراه کننده در ارتباط با مشتری” را بین سالهای 2015 و 2018 در مورد چگونگی کسب بیشتر پول خود منتشر کرده است. این از سود دریافتی با وام نقدی به سرمایه گذاران یا 5 دلار کارمزد ماهیانه همراه با عضویت در Robinhood Gold حاصل نمی شود – از این پرداخت ها توسط سازندگان بازار است.

دوم ، و حتی قابل سرزنش تر ، این واقعیت است که افرادی که از دیدگاه Robinhood در مورد معاملات بدون کارمزد سو advantage استفاده کردند ، نسبت به افرادی که با رقبای این شرکت تجارت می کردند ، برای آن بدتر بودند. SEC در بیانیه ای گفت: “بیشتر به دلیل پرداخت غیرمعمول زیاد آن برای سرعت جریان سفارش ،” سفارشات مشتریان Robinhood با قیمت هایی کمتر از سایر کارگزاران اجرا می شود.

SEC نتیجه گیری کرد: “این دستورالعمل نشان داد که Robinhood قیمت خرده فروشی کمتری را فراهم کرده است که در مجموع 34.1 میلیون دلار از مشتریان را محروم می کند ، حتی پس از در نظر گرفتن پس انداز عدم پرداخت کارمزد.”

مانند اغلب مواردی که SEC یک شرکت را تحت تعقیب قرار می دهد ، Robinhood این تحقیقات را بدون پذیرش گناه ترتیب داد. در اطلاعیه امروز اشاره شده است که این شرکت با جریمه یک میلیون دلاری و دستور خاتمه و معافیت از “منع نقض مقررات ضد تقلب در قانون اوراق بهادار 1933 و مقررات مربوط به ثبت اسناد قانون اوراق بهادار” موافقت کرده است. بورس اوراق بهادار از سال 1934 “، در حالی که هیچکدام” به رسمیت شناختن یا انکار یافته های SEC. “

[ad_2]

منبع: shose-news.ir

ایندکسر