[ad_1]

مهندسان در محل شروع به کار کردند تا بار این کابلها را کاهش دهند ، تا حدی با تلاش برای شل کردن یک سری از کابلها که به برج ایستاده بودند. به گفته سودرر ، گزینه های دیگر شامل استفاده از خدمه متصل به هلی کوپتر برای برداشتن وزن از برج پشتیبانی است ، اما در نهایت نگرانی های ایمنی زیربنای این ایده است. با این وجود ، خیلی زود مشخص شد که مجموعه Arecibo وام دارد.

“پس از خراب شدن کابل در 6 نوامبر ، [remaining] کابل می تواند در هر زمان آسیب ببیند ، “گائوم گفت.” ما نمی توانستیم زمان وقوع آن را پیش بینی کنیم ، [but] ما می دانستیم که این اتفاق خواهد افتاد بعداً گائوم خاطرنشان كرد كه خدمه زميني آرچيبو هرچه سعي كردند ، آنها “هيچگاه نمي توانستند بار كافي را كاهش دهند تا كابلها قبل از 6 نوامبر به وضعيت خود برگردند.”

بدترین ترس تیم در تاریخ 1 دسامبر رخ داد ، زمانی که – پس از تماشای سیم های جدا شده تحت ولتاژ – دومین کابل اصلی ، از برج 4 به سیستم گیرنده گسترش یافت ، از کار افتاد. در آن زمان ، وزن گیرنده فقط از طریق یک کابل تحمل شد و هر دو کابل پس از اولین کابل برای کسری از ثانیه از کار افتادند و سکو را به صفحه منعکس کننده منفی منتقل کرد. در همین حال ، برج 4 از وزنی که تحمل می کرد به طور ناگهانی راحت شد ، اما هنوز هم توسط هفت کابل برای ستون عقب کشیده شد و 65 فوت بالای برج را به عقب هل داد. و همین اتفاق در دادگاه با برج 12 افتاد. قسمت فوقانی آن به زیر تپه ای در نزدیکی ساختمان عملیاتی Arecibo ارسال شد. خوشبختانه، هیچ کس مجروح شدند.

اکنون تنها کاری که باید انجام دهید این است که قطعات را ببرید – به معنای واقعی کلمه. گائوم گفت NSF انتظار دارد تا پایان این هفته “ارزیابی کاملی” از خسارات ناشی از سقوط و تأثیر آن بر محیط زیست داشته باشد. و اگرچه NSF احتمال بازسازی یا بازسازی تأسیسات را منتفی ندانسته است ، اما بدون کمکهای مهم احزاب دیگر این اتفاق نمی افتد.

وی گفت: “NSF فرآیند کاملاً مشخصی برای ساخت تجهیزات و امکانات تحقیقاتی بزرگ دارد.” “این شامل بودجه از کنگره ، همراه با ارزیابی و دریافت از جامعه علمی ، از جمله تحقیقات و سایر سهامداران است. این فرایند باید انجام شود. “

[ad_2]

منبع: shose-news.ir

ایندکسر