[ad_1]

گبرو ، که رئیس تیم هوش مصنوعی اخلاقی بود ، گفت که گوگل هفته گذشته او را اخراج کرد ، اما این شرکت گفت که استعفا داده است. گوگل اجازه نداده است که Gebru و چهار کارمند دیگر گوگل نام یا نام شرکت را روی کاغذی که برای چاپ پذیرفته شده است وارد کنند. به گفته رئیس جف هوش مصنوعی گوگل ، یک تیم داخلی از بازرسان معتقدند که روزنامه “شرایط ما برای انتشار را برآورده نمی کند”.

گبرو در ایمیلی به روسای خود پیشنهاد کرد در صورت امتناع شرکت از پاسخگویی به چندین درخواست ، استعفا دهد. این شرکت دسترسی Gebru به ایمیل را قطع کرد و به گزارش های Gebru گفت که استعفای او را پذیرفته است.

پیچای در یادداشت خود نوشت كه گوگل باید “شرایطی را كه منجر به عزیمت دکتر گبرو شده ارزیابی كند و در كجا می تواند روند محترمانه تری را بهبود بخشیده و انجام دهیم” وی گفت: این شرکت با در نظر گرفتن عواملی مانند استراتژی های تنش زدایی و ایجاد بالقوه فرآیندهای جدید ، آنچه “اتفاق افتاده” را بررسی می کند تا “تمام نقاطی را که می توانیم یاد بگیریم” شناسایی کند.

وی نوشت: “ما باید مسئولیت این حقیقت را بپذیریم كه یك زن سیاه پوست مشهور ، یك رهبر با استعداد زیاد ، ناخوشایند از گوگل خارج شد.” “این از دست دادن تأثیر امواج برخی از جوامع کم نماینده ما را داشت که خود و برخی از تجربیات خود را در دکتر گبرو منعکس می کردند. این امر نیز به شدت احساس شد زیرا دکتر گبرو در زمینه مهمی از اخلاق هوش مصنوعی متخصص است و ما باید به پیشرفت خود ادامه دهیم – پیشرفتی که به توانایی ما در پرسیدن س questionsالات چالش برانگیز بستگی دارد. “

بیش از 5000 کارمند Google و دانشگاهیان ، صنعت و جامعه مدنی نامه ای سرگشاده را امضا کرده و در آن از Gebru ابراز حمایت می کنند. گوگل با کنترل نحوه کنار آمدن با سایر کارمندان روبرو شده است. هفته گذشته ، شورای ملی روابط کار گفت که این شرکت دو کارگر را که در سازماندهی کار شرکت داشتند ، به طور غیرقانونی اخراج کرده است.

[ad_2]

منبع: shose-news.ir

ایندکسر