همه چیز درباره ی لمینت و کامپوزیت دندان – دندانپزشکی یوسف بالوی پور

در پاسخ باید گفت اگر در انتخاب مرکز کامپوزیت دندان دقت لازم را انجام داده باشید شرایط بهاشتی بودن مرکز درمان به شکلی است که هیچ خطری مراجعین محترم و کارکنان مرکز را تهدید نمیکند. همان گونه که پیش از این نیز ذکر شد بعد از انجام کامپوزیت دندان نیاز است که فرد به مانند گذشته با دقت فراوان بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کند، در صورتی که فرد این مسئله را نادیده بگیرد ممکن است در اطراف کامپوزیت دندان دچار پوسیدگی دندانی و یا عفونت لثه گردد و در صورت عدم رسیدگی حتی نیاز به کشیدن دندان ضروری باشد.

در عوض روکش سرامیک یا لمینت فقط به صورت غیرمستقیم ساخته می شود. کل فرایند عمل ونیر معمولاً در حدود 30 دقیقه تا یک ساعت زمان میبرد. در مواردی معدود افراد به ونیر های کامپوزیت واکنش های آلرژیک نشان داده و دچار علائمی از جمله تغییر رنگ لثه، تورم لثه و احساس سوزش نواحی اطراف دندان و لثه های خود میشود. مطالعات نشان میدهد که این اثر در کمتر از ۳۰ دقیقه میتواند رخ دهد و به همین دلیل بهتر است که دندانپزشک در آغاز ویزیت رنگ مناسب را انتخاب کند.

که در این روش امکان ترمیم و اصلاح دندان آسیب دیده وجود دارد. کامپوزیت قسطی این فرصت را فراهم می کند که بدون نیاز به پرداخت هزینه ای هنگفت به یکباره ، از لبخند زیبا و گیرا برخوردار بوده و با اعتماد به نفس بالا در جمع همکاران ، خانواده و دوستان خود حاضر شوید و لبخند زیبای خود را به آنها هدیه دهید. این نکته بیانگر این است که اگر شخص دارای پوسیدگی در دندان های خود بوده و یا به التهاب لثه مبتلا باشد توسط این روشها نمیتواند سلامت دهان و دندان خود را بازیابد، بلکه این روشها تنها ظاهری زیباتر برای دندانها خلق کرده و جلوه قشنگتری به لبخند فرد می دهد.

حتما بخوانید:
معرفی چند بازی فکری برای افزایش دقت و هوش کودکان • ستاره

بیان این نکته نیز خالی از لطف نیست که در ایام کرونا دغدغه بسیاری از بیماران شرایط بهداشتی بودن کلینیک دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی در تهران و شهرستان های دیگر است. اما باید در نظر داشته باشید که این ها تنها بخشی از موارد تاثیر گذار در طول عمر دندان روکش شده دارند، مراقبت های خود شخص و مراجعات منظم به دندانپزشک می تواند در طول عمر کامپوزیت دندان تاثیر گذار باشد . کامپوزیت ونیر اگرچه در اثر رعایت بهداشت صحیح دهان و دندان میتواند دوام و ماندگاری زیادی داشته باشد اما در مقایسه با لمینت دندان از طول عمر کمتری برخوردار است.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد کامپوزیت دندان چجوریه لطفا از صفحه ما بخواهید.

دیدگاهتان را بنویسید