مطالعه آب و هوای فضا توسط ماهواره های ناسا

آژانس فضایی ناسا قرار است از 6 ماهواره کوچک برای به دست آوردن اطلاعات دقیق استفاده کند آب و هوا در فضا یکی از چالش های سفر فضایی، آب و هوای آن محیط و ماموریت ها یا سکونت طولانی مدت در آن است. فضا ما به اطلاعات دقیق در مورد آب و هوای محیط فرازمینی نیاز داریم. در این شرایط، ناسا تلسکوپی را برای حل مشکل آب و هوای فضا ایجاد می کند.

با توجه به Digitaltrends، خورشید مقدار زیادی تابش ساطع می کند. این تشعشعات می تواند باعث ایجاد مشکلاتی در دستگاه های الکترونیکی موجود در فضا مانند ماهواره ها و فضاپیماها شود و تشعشعات می تواند برای سلامت فضانوردان مضر باشد. ناسا قصد دارد به عنوان بخشی از پروژه طلوع خورشید، پدیده های خطرناک آب و هوای فضایی را با جزئیات بیشتری با شش ماهواره کوچک مورد مطالعه قرار دهد. کار هماهنگ این ماهواره ها می تواند به عنوان یک تلسکوپ به عرض 10 کیلومتر عمل کند.

یک ماهواره ناسا

این فعالیت ها می توانند اطلاعات دقیق تری در مورد آب و هوای فضا در اختیار ما قرار دهند. اولین مورد از شش ماهواره SunRISE به تازگی تکمیل شده است و این شش ماهواره کوچک قرار است در سال 2024 پرتاب شوند. طرح این ماموریت این است که این شش ماهواره باید در ساختاری به دور زمین بچرخند تا تلسکوپی ایجاد شود که در فاصله حدود 35405 کیلومتری در مدار قرار می گیرد. این می تواند انفجار امواج رادیویی از تاج خورشید را تشخیص دهد و اطلاعات را به زمین منتقل کند، جایی که می توان از آن برای ایجاد نقشه های سه بعدی دقیق از خورشید استفاده کرد.

حتما بخوانید:
اولین ماموریت عملیاتی Crew Dragon را در SpaceX ساعت 19:27 به وقت ET مشاهده کنید

ادامه مطلب


دیدگاهتان را بنویسید