مدیریت شهرها با فناوری مبتنی بر مکان


فناوری‌های جدید به برنامه‌نویسان و مدیران شهری کمک می‌کنند تا این مکان‌ها را طراحی و مدیریت کنند و امکانات جدیدی به آن‌ها بدهند.

به عنوان مثال، مدل سازی و شبیه سازی سه بعدی شهری می تواند به برنامه ریزی صحیح و اصولی و تصمیم گیری در دنیای واقعی برای مدیریت شهر منجر شود. مدل سه بعدی مجازی یک مدل دیجیتالی از مناطق شهری است. این فناوری؛ سطوح زمین، مکان ها، ساختمان ها، پوشش گیاهی، زیرساخت ها و عناصر چشم انداز و دیگر اشیاء مرتبط با فضای شهری را به تصویر می کشد.

شرکت دانش بنیان تحت حمایت گروه توسعه فناوری های ژئوماتیک ستاد توسعه فناوری فضایی و حمل و نقل آینده نگر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری یکی از مجموعه هایی است که با بهره مندی از پیشرفته ترین تجهیزات سخت افزاری و تخصص فنی، به طور ماهرانه داده های دیجیتال شهر را جمع آوری و اطلاعات فضایی سه بعدی را ارائه می کند.

نقشه یکی از ابزارهای اصلی مدیریت شهری از گذشته تا به امروز بوده است. با گسترش و وسعت شهرها، شناخت دقیق وضعیت بافت و توده های شهری به یک ضرورت و نیاز تبدیل شده است و با نقشه های قدیمی و روش های سنتی نمی توان این کار را به طور دقیق انجام داد. در این شرایط استفاده از نقشه های سه بعدی به عنوان مدرن ترین ابزار برای پیاده سازی این دانش در دنیا مورد استفاده قرار می گیرد.

نقشه هایی که تمام فضاهای شهری را با استفاده از داده های دیجیتالی و دیجیتالی نمایش می دهد و امکان تحلیل های فضایی مختلف را برای برنامه ریزان و مدیران شهری فراهم می کند. این نقشه ها با استفاده از پهپادهای نقشه برداری و داده هایی که ثبت می کنند ایجاد می شوند. ارائه شده است.

حتما بخوانید:
توسعه دهندگان "در میان ما" با اعلام جوایز بازی ، کارت جدید را آزار می دهند

دیدگاهتان را بنویسید