قانون گذاران ماساچوست پلیس را از شناسایی چهره در سراسر کشور منع کرده اند


در چند سال گذشته چندین شهر در ایالات متحده ممنوعیت شناسایی چهره مشابهی را پشت سر گذاشته اند. سانفرانسیسکو اولین شهری است که استفاده از آن را در ماه مه سال 2019 ممنوع کرد و پس از آن سامرویل ، ماساچوست و اوکلند ، کالیفرنیا قرار گرفتند. بوستون این فناوری را در ماه ژوئن ممنوع کرد ، در حالی که پورتلند ، ماین ، ماه نوامبر را دنبال کرد. قوانین این شهرها مانند ماساچوست فقط استفاده از تشخیص چهره توسط مقامات انتظامی و دولت را ممنوع کرده است. در اوایل ماه سپتامبر ، مقامات در پورتلند ، اورگان ، ممنوعیت شدید شناسایی چهره در این کشور را تصویب کردند و از استقرار این فناوری حتی در مشاغل خصوصی جلوگیری کردند.

Cade Crackford از ACLU در ماساچوست گفت TechCrunch در یک بیانیه:

“هیچ کس نباید از دولت ردیابی و شناسایی چهره آنها در هر کجا که می رود و یا با دستگیری های غیرقانونی به دلیل فناوری مغرضانه و مستعد خطا روبرو شود. ما به قانونگذار برای ارائه لایحه ای برای محافظت از همه ساکنان ماساچوست در برابر فناوری نظارت غیرقانونی ، تبریک می گوییم. “

سیستم های تشخیص چهره هنوز خیلی کامل نیستند و مطالعات نشان می دهد که احتمال شناسایی POC ها در مقایسه با نمونه های قفقازی بیشتر است. استفاده از فناوری منجر به دستگیری حداقل دو دستگیر غیرقانونی در دیترویت در اوایل سال جاری شد و این دو فرد شناسایی نشده سیاه پوست بودند.


منبع: shose-news.ir

حتما بخوانید:
همه چیز در مورد آموزش گرفتن گواهینامه در ایران

دیدگاهتان را بنویسید