فیس بوک ، گوگل و توییتر در حال آماده سازی اطلاعات غلط درباره واکسن ویروس کرونا هستند


فیس بوک ، گوگل و توییتر همراه با سازمان های حقیقت یاب در ایالات متحده ، انگلیس ، هند ، اسپانیا ، آرژانتین و آفریقا در این تلاش شرکت می کنند. همچنین شرکت می کنند: وزارت فناوری دیجیتال ، فرهنگ ، رسانه و ورزش انگلستان و دفتر شورای محرمانگی کانادا (به ویژه ، دولت ایالات متحده نه حداقل در حال حاضر). طبق گزارش کامل واقعیت ، این گروه “استانداردهای گزارشگری برای رسیدگی به اطلاعات نادرست” و ایجاد چارچوبی مشترک برای مقابله با “اطلاعات بد” ایجاد خواهد کرد.

آنچه مشخص نیست دقیقاً تعداد زیادی از گروههای تأثیرگذار مانند اینها در سیاستهای شرکتهای رسانه های اجتماعی است. اگرچه سیستم عامل های شبکه های اجتماعی برخی اقدامات را برای جعل نظریه های توطئه ضد واکسن برداشته اند ، اما تاریخچه ای اشتباه با این موضوع دارند.

به عنوان مثال ، فیس بوک اخیراً ممنوعیت تبلیغاتی را اعلام کرده است که باعث دلسردی واکسن ها و ترویج PSA برای واکسن های آنفلوانزا نمی شود. اما این شرکت اجازه داده است که تئوری های توطئه واکسن در اینستاگرام و گروه های فیس بوک گسترش یابد. در اوایل ماه سپتامبر ، مارک زاکربرگ از تصمیم خود مبنی بر عدم اقدامات دقیق علیه ضد واکسن های موجود در سیستم عامل دفاع کرد.

به همین ترتیب ، یوتیوب اخیراً اطلاعات غلط در مورد واکسن COVID-19 را ممنوع کرده است ، اما گفته است که از حذف فیلم هایی که به سادگی “نگرانی های گسترده” را بیان می کنند ، امتناع می ورزد. توییتر همچنین اقداماتی را برای ارتقا information اطلاعات قابل اعتماد در مورد واکسن ها و بیماری های همه گیر انجام داده است ، اما اقدامات جدی علیه نظریه های خاص در مورد توطئه های واکسن انجام نداده است.

حتما بخوانید:
جنرال موتورز از دادخواست دولت ترامپ در کالیفرنیا خارج می شود

همچنین لازم به یادآوری است که بررسی واقعیت به تنهایی ممکن است کافی نباشد. اطلاعات غلط واکسن علی رغم تلاش های قبلی برای دلسرد کردن ، سالهاست که در شبکه های اجتماعی پخش می شود. و طرفداران این تئوری های توطئه در جوامع آنلاین دیگر مانند گروه های والدین یا علاقه مندان به “سلامتی طبیعی” در حال بدست آوردن هستند. این امر باعث شده است تا برخی از متخصصان هشدار دهند که بررسی واقعیات بدون مداخلات دیگر بعید به نظر می رسد. در گزارش اخیر درباره اطلاعات غلط واکسن ویروس کرونا ، یک سازمان غیر انتفاعی First Draft که اطلاعات غیرمجاز را در شبکه های اجتماعی بررسی می کند ، خاطرنشان می کند که بررسی واقعیت و تعدیل آن می تواند نتیجه عکس داشته باشد.

ما نباید متکی به تلاش ها و سیاست های بررسی واقعیت برای تعدیل محتوای سیستم عامل های کمبود داده باشیم. این واکنش پذیر ، ناکافی و بالقوه ضد تولید است. به عنوان مثال ، سطح بالاتری از محتوای متوسط ​​می تواند به داستان های ضد واکسیناسیون دامن بزند که ادعا می کنند سیستم عامل ها سعی در پوشاندن آن دارند. آنها همچنین می توانند جوامع اصلی واکسن را به مهاجرت به سیستم عاملهای دیگری که نظارت و مطالعه آنها دشوارتر است تشویق کنند. ما به پیام های فعال نیاز داریم که هم جذاب باشد و هم متناسب با مخاطبان مختلف.

در عوض ، آنها می گویند ، شرکت ها باید روشی را اتخاذ کنند که اطلاعات قابل اعتماد را در صورت لزوم فراهم کند ، گروه هایی را که احتمالاً تئوری های توطئه را گسترش می دهند ، از نزدیک تحت نظر داشته و راه های ارتباط افراد متخصص با بهداشت را ارتقا دهد.

حتما بخوانید:
مقدمه ای بر فرمت های محبوب کتاب های الکترونیکی

همه اینها به نظر می رسد اقدامات این شرکت ها باشد میتوانست در مشارکت با فاکت کامل پذیرفته شده است. اما با در نظر گرفتن اولین واکسن ویروس کرونا ، ممکن است لازم باشد که آنها زودتر کار کنند.


منبع: shose-news.ir