[ad_1]

اپل App Store را در سال 2008 ، یک سال پس از ورود سیدیا راه اندازی کرد. این فروشگاه غیر رسمی به کاربرانی که آیفون و آیپد را می بندند اجازه می دهد برنامه ها را بارگیری کرده و ویژگی هایی را اضافه کنند که اپل لزوماً تأیید نکرده است.

با گذشت زمان ، اپل خاموش کردن دستگاه های خود را دشوار کرده است و Cydia مانند گذشته معروف و محبوب نیست. در سال 2010 ، توسعه دهنده Cydia جی “Saurik” فریمن گفت 4.5 میلیون کاربر فروشگاه را برای برنامه جستجو کردند.

طبق برنامه ، فروشگاه Cydia مانند فروشگاه App ، فروش برنامه را به حدود 10 میلیون دلار کاهش داده است واشنگتن پست. فریمن خریدهای خود را از فروشگاه سیدیا در سال 2018 انجام داد.

این دادخواست به دنبال تعدادی از اقدامات مطرح علیه اپل به دلایل مشابه انجام شد. اوایل ماه اوت ، اپیک گیمز پس از تلاش برای دور زدن آن ، از اپل در مورد قوانین فروشگاه App شکایت کرد. ائتلافی از شرکت ها از جمله Epic و Spotify در حال شکل گیری است تا اپل و گوگل را تحت فشار قرار دهند تا رویه های خود را در فروشگاه های برنامه تغییر دهند. اپل همچنین توسط تنظیم کننده های ضد انحصار در اروپا و ایالات متحده کنترل می شود.

[ad_2]

منبع: shose-news.ir

ایندکسر