شخصیت مرد عنکبوتی یا مرد عنکبوتی را بهتر بشناسید

شخصیت مرد عنکبوتی یا مرد عنکبوتی را بهتر بشناسید

مرد عنکبوتی یک شخصیت محبوب کتاب های مصور است. در اولین داستان مرد عنکبوتی، در Marvel Comics Amazing Fantasy، شماره. 15 (1962)، پیتر پارکر، یک نوجوان آمریکایی، یک یتیم فقیر، توسط یک عنکبوت رادیواکتیو گاز گرفته می شود. در نتیجه، نیش عنکبوت قدرت، سرعت و چابکی مافوق بشری و همچنین توانایی چسبیدن به دیوارها را به دست می آورد. استن لی، نویسنده و استیو دیتکو، تصویرگر، مرد عنکبوتی را به عنوان داستانی باورنکردنی درباره مجموعه‌ای از گلچین‌های لغو شده خلق کردند. در آن زمان، قهرمان جوان در کتاب های مصور بی سابقه بود. با این حال، خوانندگان جوان علاقه شدیدی به پیتر پارکر نشان دادند، که منجر به ادامه عنوان و در نهایت یک امپراتوری رسانه‌ای، از جمله بازی‌های ویدیویی، چندین انیمیشن و یک سریال تلویزیونی زنده، یک فرنچایز زنده و یک موزیکال برادوی شد. .

 

همه چیز درباره شخصیت مرد عنکبوتی در فروشگاه اینترنتی میلی جون

لباس اصلی مرد عنکبوتی یک انحراف از تصویرسازی های تثبیت شده ابرقهرمان کتاب های مصور بود: او نوجوانی بود که به همراه شخصیتی مسن تر و با تجربه تر، به دستیار تنزل ندادند. پارکر علاوه بر افزایش سرعت و قدرت، “احساس عنکبوت” داشت که به او هشدار می داد که به خطر نزدیک می شد. پارکر با استفاده از استعداد و هوش ذاتی خود، یک چسب منحصربفرد و یک جفت شوتر وب را روی مچ دست او ایجاد کرد که به او اجازه می داد تا وب را به اشکال مختلف شکل دهد و قالب بندی کند. او همچنین لباس های قرمز و آبی را طراحی و دوخت که به سرعت تبدیل به معروف ترین برند مرد عنکبوتی شد.

حتما بخوانید:
تغییر مشتری می تواند زمین را زیباتر کند

با این حال، مارتین گودمن، ناشر مارول، در ابتدا از ایده یک قهرمان نوجوان در وسط صحنه استقبال نکرد، و همچنین نمی‌خواست شخصیت خشمگین مرد عنکبوتی، معایب رمانتیک و نگرانی‌های مزمن او در مورد پول را فاش کند. گودمن همچنین معتقد است که بینندگان توسط این شخصیت که یک عنکبوت است رانده می شوند. خوشبختانه، غرایز استن لی غالب شد. اولین حضور مرد عنکبوتی در Amazing Fantasy یک موفقیت فوری و چشمگیر بود.

از همان ابتدا، رفتار  از لباس مرد عنکبوتی با تار به طور قابل توجهی از هنجارهای عمومی برای ابرقهرمانان منحرف شد. مرد عنکبوتی جدید استعدادهای خود را با تبدیل شدن به یک سلبریتی تلویزیونی به‌جای قربانی کردن مواهب مافوق بشری خود برای مبارزه با جنایت یا خیر عمومی بشریت به دست می‌آورد. او پس از اولین حضور در مقابل دوربین ها، از دستگیری دزدی که قصد سرقت صندوق های استودیو تلویزیونی را دارد، خودداری می کند. دنیای مرد عنکبوتی چند روز بعد ناگهان فرو می‌پاشد، وقتی دزدی عمویش بن پارکر را می‌کشد و عمه پیتر، می، که اکنون تنها نگهبان اوست، بیوه می‌شود. مرد عنکبوتی غمگین قاتل عمو بن را دنبال می کند تا متوجه شود که قاتل دزدی است که به او اجازه داده از استودیو تلویزیون فرار کند. داستان پیدایش مرد عنکبوتی با داستانی غم انگیز به پایان می رسد.

اولین حضور خرید لباس مرد عنکبوتی قرمز و آبی به زودی منجر به انتشار مجموعه‌ای از کمیک‌ها به نام مرد عنکبوتی شگفت‌انگیز در مارس 1963 شد. شخصیت همنام بلافاصله وارد دنیای رو به رشد مارول شد و با شخصیت‌هایی مانند Human Torch، یکی دیگر از شخصیت‌های نوجوان از مارول وارد تعامل شد. چهار شگفت انگیز و هالک شگفت انگیز. اسپایدی همچنین به سرعت بازیگران نقش آفرینی رنگارنگ و جذاب را برای سریال های تلویزیونی خلق کرد، از جمله ناشر دیلی بوگل، جی. جوآنا جیمسون، دوست دخترش گوئن استیسی (که بعدها بعد از مرگ نابهنگام استیسی با مری جین واتسون جایگزین شد) و لیستی از دشمنان لباس پوشیده مانند دکتر اختاپوس، سندمن، گرین گابلین و تاج شکارچی.

حتما بخوانید:
یادگیری تعمیرات موبایل با 20 درس رایگان (مبتدی-پیشرفته) - هنر فردی

پارکر از همان ابتدا از مشکلات شخصی و مالی مزمن رنج می برد، مثلاً باید پول کافی برای پرداخت قبوض پزشکی خاله اش به دست‌آورد. او از آغاز ASM در آستانه مرگ بوده و حتی در دو مورد قابل توجه مرگ های ساختگی را تجربه کرده است. پیتر پارکر برای سال‌ها پولی را که برای زنده نگه داشتن عمه‌اش نیاز داشت، با فروش عکس‌هایی از خود به‌عنوان مرد عنکبوتی (به‌طور مخفیانه و معمولاً به دیوار چسبانده شده) به روزنامه‌اش، جیمسون، که از مرد عنکبوتی متنفر بود، خرج کرد. ، برنده شد. اگرچه درآمد پارکر به سختی برای امرار معاش کافی است، او معمولاً با زندگی و مبارزه با جرم و جنایت با نگرشی شاد و شوخ‌طبع رفتار می کند و اغلب به عنوان یک تاکتیک عاقلانه در میانه نبرد ظاهر می شود.