[ad_1]

مجموعه هابل اکنون با 30 تصویر اضافی شامل 87 مورد از 109 مورد کالدول است. یکی از دراماتیک ترین تصاویری که در بالا نشان داده شده است ، Caldwell 45 یا NGC 5248 است ، کهکشان مارپیچی واقع در صورت فلکی Boötes ، که دارای یک ساختار حلقوی در اطراف هسته خود است.

https://www.youtube.com/watch؟v=b6B0pAzJyPs

این تصویر خاص ، همراه با تصاویر دیگر در کاتالوگ Caldwell ، ترکیبی است که توسط چندین ابزار هابل از جمله Wide Field Camera 3 و Wide Field و Planetary Camera 2 در نور مرئی ، مادون قرمز و فرابنفش ایجاد شده است. به گفته ناسا ، “این ابرهای قرمز درخشان را در جایی که ستارگان جدید تشکیل می شوند ، در میان بازوهای پیچیده کهکشان پراکنده شده اند ، ضبط می کند.” “این مشاهدات … برای کمک به ستاره شناسان برای یادگیری بیشتر در مورد گاز موجود در انفجارهای ستاره ای کهکشان و همچنین برای درک بهتر ساختار حلقه های هسته ای آنها انجام شده است.

ناسا گفت ، اگرچه ممکن است به چنین تجهیزات پیچیده ای دسترسی نداشته باشید ، اما در واقع می توانید این خوشه را با یک تلسکوپ کوچک مشاهده کنید ، “اگرچه خیلی روشن به نظر نمی رسد.” ناسا شامل نموداری است که نشان می دهد تقریباً از کجا می توانید آن را پیدا کنید و بهترین زمان برای مشاهده آن (تابستان) و همچنین سایت های دیگر مانند نجوم برو مختصات آسمانی دقیق تر نشان دهید زیبایی کاتالوگ های ستاره ای مانند Caldwell و Messier این است که آنها به شما کمک می کنند این اشیا amazing شگفت انگیز را به تنهایی ، گاهی فقط با دوربین شکاری یا حتی چشم غیر مسلح ، تشخیص دهید.

ناسا در سال 2016 پنج سال دیگر به هابل اختصاص داد ، اما این تخمین بی ثبات است. “هیچ تاریخ مشخصی برای بازنشستگی هابل وجود ندارد. بر اساس وب سایت آژانس فضایی اروپا: “هابل تا زمانی که اجزای آن کار کنند و خدمات خوبی به جامعه علمی ارائه دهند ، به کار خود ادامه می دهد.” با توجه به کشفیاتی که وی همچنان انجام می دهد ، امیدواریم که این کار تا 30 سال دیگر ادامه داشته باشد.

[ad_2]

منبع: shose-news.ir

ایندکسر