سامسونگ شارژر و کابل USB را از روی بسته بندی گوشی های خود حذف می کند


بر اساس گزارش های موجود، سامسونگ در آینده ای نزدیک تصمیم گرفته است که کابل ها و شارژرهای USB را از فروش گوشی های هوشمند گلکسی خود حذف کند. به گفته منابع کره جنوبی، این غول فناوری ابتکار Galaxy for Planet خود را برای ایجاد آینده ای سبزتر با حذف کامل پلاستیک از بسته بندی تا سال 2025 و همچنین کاهش مصرف برق از شارژرها و ضایعات در محل کار خود اجرا می کند.

در همین راستا، این شرکت به زودی کابل ها و شارژرهای USB را از فروش گوشی های هوشمند گلکسی خود و با شروع S21 به طور کامل حذف می کند و تاکید می کند که این امر باعث کاهش هزینه های تولید و پس از فروش محصولات خود به مشتریان خواهد شد.

سامسونگ اولین شرکت بزرگ فناوری نیست که کابل ها و شارژرها را از بسته های گوشی های هوشمند خود حذف می کند. اپل سازنده آیفون برای اولین بار این کار را در سال 2020 شروع کرد، زمانی که تصمیم گرفت این اقلام را از فروش مدل های آیفون 12 خود حذف کند، اما در حالی که این شرکت سعی کرد این حرکت را با اهداف پایداری توجیه کند، واکنش متفاوتی از سوی مصرف کنندگان وجود داشت و بسیاری استدلال می کردند که این شرکت صرفاً سعی داشت تا با مجبور کردن کاربران به خرید شارژرهای بیشتر برای تلفن های خود، در پول خود صرفه جویی کند و در عین حال پول بیشتری کسب کند. این موضوع حتی زمانی که دولت سائوپائولو تصمیم گرفت حذف شارژرها توسط اپل نقض حقوق مصرف کننده است، به دادگاهی در برزیل کشیده شد و در نهایت منجر به جریمه 2 میلیون دلاری و الزامی برای گنجاندن شارژر در فروش آیفون در این کشور شد.

حتما بخوانید:
برنامه های افزودنی Chrome باید نحوه استفاده از داده های شما را نشان دهند

ادامه مطلب


منبع: hypebeast

دیدگاهتان را بنویسید