رایج ترین انواع لوله های مسی

لوله مانیسمان API 5L در صنایع بالادستی و پایین دستی نفت و گاز که بر اساس استاندارد NACE نوع PSL2 آن در شرایط گاز ترش و نوع PSL1 آن به طور معمول در سایر موارد مصرف در صنایع نفت و گاز کاربرد دارد. از انواع لوله فاضلاب ،لولههای پلی اتیلن به رنگ سیاه یا تیره هستند .این نوع از لوله ها در برابر فشار ناشی از سیال مقاوم ترند. البته در کنار مزایایی همچون عدم زنگ زدگی و رسوب پذیری، از معایبی نیز برخوردارند از جمله ترک خوردگی و شکنندگی در حرارت های زیر صفر درجه که باعث شده در میان انواع لوله های فاضلاب برای سرویس های آب گرم مناسب نباشد.

تفاوت لوله درزدار و بدون درز در روش تولید خلاصه می شود اما این تفاوت باعث ایجاد ویژگی های بسیار متفاوتی در این لوله ها شده است. کاربرد لوله مانیسمان در فشارهای بالا ، در اکثر نقاط حساس و بحرانی و در شدیدترین شرایط کار استفاده می شود. لوله مانیسمان ، در صورت وجود در تاسیسات تولید نفت و گاز در خشکی و یا دریایی (غیر از خطوط انتقال) کمتر از 26 ″ (660.4 میلی متر) OD استفاده می شود. لوله مانیسمان یا بدون درز همزمان در هنگام شکل دهی تشکیل می شود اما لوله درزدار معمولاً با جوش مارپیچ یا جوشکاری مستقیمم، باید جوش داده شود.

با توجه به نوع فرآیند جوشکاری مورد استفاده در فرآیند ساخت، میتوان روشهای تولید لوله درزدار را به دو صورت با استفاده از فلز پرکننده و بدون استفاده از فلز پرکننده تقسیمبندی کرد. كاربرداين نوع وصاله ها در تاسيسات لوله كشي فاضلاب نادر بوده و حتي المقدور از اتصال انشعابات چهارراهي درلوله هاي با قطر كم خودداري تولید لوله بدون درز در ایران ميشود . لوله مسی نوع K برای استفاده درلوله کشی گاز طبیعی مناسب نیست، زیرا گازطبیعی می تواند به اتصالات لوله ها آسیب برساند.

حتما بخوانید:
SEC به دلیل گمراه کردن کاربران ، Robinhood را 65 میلیون دلار جریمه کرد

در مقایسه لوله گاز خانگی و لوله مانیسمان رده ۴٠ باید گفت، لوله گاز خانگی نوعی از لوله فولادی درزدار بوده که ضخامت زیادی دارد و برای لوله کشی گاز ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. تولید لوله هایی با دیواره ضخیم تر، برای استفاده در دمای بالاتر انجام می شود که مقاومت در برابر تغییر شکل را کاهش می دهد. تاریخچه لوله مانیسمان یا لوله های فولادی بدون درز تقریباً به 100 سال قبل باز می گردد.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با قیمت لوله بدون درز گاز وب سایت خود باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes1xbet-girisMobil Ödeme Nakite Çevirme1xbet