دولت ترامپ پیشنهاد جدایی فرماندهی سایبری از NSA را داده است


مشخص نیست که آیا بخش پیشنهادی به جلو حرکت خواهد کرد یا خیر. رئیس ستاد مشترک مارک میلی به سخنگوی گفت که وی هنوز لشکر را بررسی یا پشتیبانی نکرده است. مطمئناً او را تحت فشار قرار داده ایم – ترامپ پس از انتخابات نوامبر تعدادی از مقامات را اخراج کرد و به چالش کشیدن پیشنهاد رئیس جمهور مستعفی می تواند هزینه ژنرال ملی را برای موقعیت خود به همراه داشته باشد. با این حال ، دولت بایدن ممکن است تصمیم را تخفیف یا لغو کند.

اینکه آیا این ایده خوبی است مشخص نیست. مدافعان این بخش مدت ها استدلال می کردند که فرماندهی سایبری منابع NSA را تخلیه می کند و با رهبری یکپارچه ناکارآمدی ایجاد می کند. با این حال مخالفان می گویند این دو از نزدیک ادغام شده اند. آدام اسمیت ، رئیس کمیته نیروهای مسلح پارلمان در نامه ای به ملی گفت که جدایی می تواند به امنیت ملی آسیب برساند.

زمان ممکن است کمتر از ایده آل باشد. فرماندهی سایبری یکی از سازمانهای کلیدی است که با موج حملات سایبری مبارزه می کند و تغییر در رهبری می تواند تلاش ها برای امنیت سیستم ها و پاسخگویی را پیچیده کند. اگر یک جدایی احتمالی به تأخیر بیفتد یا مرحله به مرحله انجام شود تعجب آور نخواهد بود.


منبع: shose-news.ir

حتما بخوانید:
مقدمه ای بر فرمت های محبوب کتاب های الکترونیکی

دیدگاهتان را بنویسید