[ad_1]

سقوط سکوی دریافت آن ، فصل غم انگیز دیگری به پایان Arecibo اضافه می کند. پس از دو خراب شدن کابل در تابستان 19 نوامبر ، NSF گفت که به دلیل خطر تعمیر سازه ، چاره ای جز از بین بردن و تخریب رصدخانه نیست.

آژانس گفت: “این تصمیم پس از ارزیابی تعدادی از ارزیابی های شرکت های مهندسی مستقل توسط NSF صورت گرفت که نشان داد طراحی تلسکوپ در معرض خطر آسیب های فاجعه بار است و کابل های آن دیگر ممکن است نتوانند در مقابل بارهایی که برای مقاومت در نظر گرفته شده اند مقاومت کنند.” در این زمان .

در تخریب Arecibo ، NSF گفت که تلاش می کند تا آنجا که ممکن است بسیاری از ساختارها و امکانات اطراف را نجات دهد ، در حالی که محل را به عنوان مکانی برای آموزش و پرورش حفظ می کند. مشخص نیست که این پیشرفت اخیر چگونه بر این برنامه ها تأثیر می گذارد.

همانطور که می توانید تصور کنید ، دانشمندان و پورتوریکی ها در توییتر به سوگ پایان آرسیبو رفته اند. برای تقریباً شش دهه ، این رصدخانه به عنوان چراغی از دانش بشر ایستاده است و به منجمان کمک می کند تا برای یافتن حیات فرازمینی تلاش کنند و درک ما از فضا را گسترش دهند. بازی در فیلم هایی مانند چشم طلایی، این تسهیلات نیز به خیال عمومی راه پیدا کرد. حداقل همه می دانند Arecibo چه شکلی است ، حتی اگر آنها هرگز به پورتوریکو نرفته باشند.[ad_2]

منبع: shose-news.ir

ایندکسر