بزرگترین تولید کننده باتری خودروهای الکتریکی در جهان به دلیل گرمای بیش از حد متوقف شد

شرکت معاصر Amperex Technology Limited (CATL)، بزرگترین سازنده باتری خودروهای الکتریکی در جهان، و اینتل کارخانه های خود را در استان سیچوان چین به دلیل کمبود برق ناشی از موج گرما به مدت شش روز تعطیل کردند. انتظار می‌رود این اقدام بر کارخانه‌هایی مانند تامین‌کننده باتری تسلا، تامین‌کننده اپل، تویوتا، تگزاس اینسترومنتز، فولکس واگن و Onesemi تاثیر بگذارد.

به گزارش وب سایت Verge، چین به تمامی کارخانه های سیچوان دستور داده است که فعالیت خود را به دلیل افزایش دمای هوا و استفاده از تهویه متوقف کنند. سی ان ان گزارش داد که دمای هوا در چندین شهر به 104 درجه فارنهایت (40 درجه سانتیگراد) رسیده است.

مقامات چینی می گویند که در تلاش برای صرفه جویی در مصرف برق هستند. مقامات هشدار داده اند که سیچوان با بدترین خشکسالی و کمبود آب مواجه است و ممکن است به منبع برق آسیب برساند.

همانطور که CNN اشاره می کند، سیچوان منطقه مهمی برای تولید نیمه هادی ها و پنل های خورشیدی است. تولیدکنندگان برای مواد خام مورد استفاده در صنایع PV خورشیدی و الکترونیک، مانند پلی سیلیکون، یک عنصر کلیدی در پانل های خورشیدی، به منطقه غنی از مواد معدنی هجوم می آورند. این استان همچنین یک مرکز معدنی حیاتی برای لیتیوم است که برای ساخت باتری خودروهای الکتریکی و گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شود.

تعطیلی کارخانه

برخی تحلیلگران معتقدند که تعطیلی موقت می تواند با کاهش عرضه، قیمت پلی کریلیک و لیتیوم را افزایش دهد. از 17 آگوست، تنها دو روز پس از تعطیلی، مقامات صنعت به بلومبرگ تایید کردند که قیمت پلی کریلیک افزایش یافته است.

حتما بخوانید:
"در میان ما" در سال 2021 به ایکس باکس می آید

برخی از شرکت ها اختلالات عمده را پیش بینی نمی کنند. بر اساس گزارش بلومبرگ، فاکسکان که آی‌پدهای اپل را در این منطقه تولید می‌کند، گفته است که آنها تاکنون تحت تأثیر خشکسالی قرار نگرفته‌اند. در همین حال، فولکس واگن روز دوشنبه اعلام کرد که انتظار تاخیر طولانی در عرضه را ندارد.


ادامه مطلب


دیدگاهتان را بنویسید