[ad_1]

اعلامیه امروز به سختی می تواند برای ناظران صنعت تعجب آور باشد. SMIC اگرچه به اندازه هوآوی ، که شاید برجسته ترین عضو در لیست نهادها باشد ، رتبه بالایی ندارد ، اما در ماه های اخیر با سهم بازرسی های دولت ایالات متحده مواجه شده است. پیش از اعلامیه وزارت بازرگانی امروز صبح ، اعضای صنعت فناوری ایالات متحده در مورد قصد خود برای قرار دادن لیست سیاه سازنده تراشه با نامه های دریافت شده از رویترز و مجله ی وال استریت در سپتامبر. و همین ماه گذشته ، SMIC توسط وزارت دفاع به لیست سیاه مشابهی اضافه شد که برای جلوگیری از خرید اوراق بهادار توسط سرمایه گذاران آمریکایی از سازنده تراشه طراحی شده بود.

وقتی شرکتی در لیست نهادها قرار می گیرد ، شرکت های آمریکایی از صادرات مواد تولید شده در کشور – در این حالت احتمالاً نرم افزار و تجهیزات برای تولید تراشه – بدون دریافت مجوز منع می شوند. اما این بار ، SMIC مشمول یک شرط اضافی است: وزارت بازرگانی می گوید فناوری مورد نیاز برای توسعه نیمه هادی ها با استفاده از فرایند 10 نانومتری یا پایین تر ، “به دلیل ترس از استفاده از آن ،” منوط به فرض خرابی “خواهد بود. در حمایت از کشور “تلاش برای ادغام نظامی و غیرنظامی”.

این به خصوص برای SMIC خبر ناخوشایندی است ، زیرا سازنده تراشه پس از پیر شدن فرآیند 14 نانومتری برای جابجایی تراشه های خود تلاش می کند – محصولات خود را در مقایسه با تراشه های متراکم و مدرن از نظر عملکرد در معرض آسیب قرار می دهد. از محاسبات (در نظر بگیرید: چیپست جدید A14 Bionic اپل و Snapdragon 888 کوالکام مبتنی بر یک فرآیند جدید 5 نانومتری هستند.) بعلاوه ، با لرزش های مدیریت سطح بالای اخیر شرکت و آینده نزدیک ، SMIC به نظر می رسد بزرگتر از همیشه

[ad_2]

منبع: shose-news.ir

ایندکسر