اولین هواپیمای چینی با انرژی خورشیدی با موفقیت آزمایش شد


به گزارش «چین دیلی»، صنعت هوانوردی چین از نخستین پرواز هواپیمای خورشیدی خبر داد و افزود: «کیمینگ زینگ 50» یا «ستاره صبحگاهی 50» از فرودگاه یولین در استان شانشی برخاست و به مدت 26 دقیقه پرواز کرد. آسمان در حال پرواز بود

تمامی سیستم های اتوماتیک این هواپیما به درستی و به خوبی کار می کردند. این هواپیمای 6 موتوره با انرژی خورشیدی برای پروازهای طولانی مدت در فضای نزدیک طراحی شده است. فضای نزدیک بخشی از جو زمین است که در ارتفاع 20 تا 100 کیلومتری قرار دارد. این فضا بالاتر از بالاترین ارتفاع هواپیماهای تجاری و زیر ماهواره هایی است که به دور زمین می چرخند.

طراح این هواپیماهای خورشیدی در مصاحبه با خبرنگاران گفت: این هواپیما به ترویج تحقیق و توسعه در زمینه هایی مانند انرژی های نو، مواد کامپوزیت و هوانوردی و همچنین بهبود قابلیت های عملیاتی چین در نزدیکی فضا و اقیانوس کمک می کند.

قبل از گروه صنعت هوانوردی چین، شرکت فناوری هوانوردی و صنعت علوم هوانوردی چین مدل‌هایی از پهپادهای خورشیدی با قابلیت پرواز در فضای نزدیک را توسعه داد.

در حال حاضر کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس پهپادهای خورشیدی ساخته اند که تا فاصله 20000 متری پرواز می کنند. رکورد جهانی ارتفاع ثبت شده توسط این پهپادهای خورشیدی 29524 متر بود و توسط Aeroairment، یک شرکت فناوری در کالیفرنیا در آگوست 2001 به ثبت رسید.


ادامه مطلب


حتما بخوانید:
بایدو آزمایش مسافران بدون راننده در پکن را تأیید کرد

دیدگاهتان را بنویسید