[ad_1]

بیشتر این زباله ها سوزانده یا ریخته می شوند ، در حالی که حدود 40 درصد آنها اغلب غیرقانونی به کشورهای دیگر ارسال می شوند. EAC نوشت: “در كشورهايي كه زباله هاي الكترونيكي ما را دريافت مي كنند ، اغلب دفع مي شود ، زيرا مواد شيميايي سمي به محيط خارج شده و به مردم آسيب مي رساند.”

این گزارش خاطر نشان می کند که بازارهای آنلاین مانند آمازون و eBay همیشه تاجر یا تولید کننده محسوب نمی شوند. بسیاری از محصولات توسط خرده فروشان خارجی به فروش می رسند – حدود 50٪ کالاها در مورد آمازون. بدین ترتیب ، این سیستم عامل ها موظف به کمک به جمع آوری و بازیافت زباله های الکترونیکی نیستند. این کمیته از آنها خواست “محصولات را جمع آوری کرده و هزینه بازیافت آنها را بپردازند تا شرایط مطابقی با تاجران فیزیکی و تولیدکنندگانی که در سیستم عامل خود نمی فروشند” ایجاد کنند.

EAC ایده كوتاه كردن عمر دستگاه را رد كرد. اگرچه این رویه ممکن است مصرف کنندگان را به خرید محصولات جدید ترغیب کند ، اما تأثیر منفی بر پایداری دارد.

اعضای کمیسیون همچنین از شرکت ها انتقاد می کنند که اغلب تعمیر محصولات خود را دشوار می کنند ، تا حدی به این دلیل که قطعات اغلب لحیم می شوند یا در جای خود چسبانده می شوند. آنها خاطرنشان كردند كه به طور خاص ، هزینه تعمیرات اپل “می تواند آنقدر گران باشد كه جایگزینی كامل این مورد از نظر اقتصادی مقرون به صرفه تر باشد.”

از جمله توصیه های این گزارش می توان به حمایت قانونی از حق تعمیر و کاهش مالیات بر ارزش افزوده خدمات تعمیراتی اشاره کرد. وی همچنین خواستار الزام همه تولیدکنندگان برای جمع آوری محصولات و تأمین هزینه های بازیافت شد. این کمیسیون افزود: “شرکت های فنی اکنون باید در ایجاد مدل های تجاری پایدار و سازگار با محیط زیست که متکی به بهره برداری بیش از حد از طبیعت و منابع طبیعی نیستند ، پیشگام باشند.”

اپل گفت نگهبان که این گزارش منعکس کننده تلاشهای وی برای “صرفه جویی در منابع و محافظت از سیاره مشترک ما نیست.” فرصتهای خرید و بازیافت و دریافت تعمیرات ایمن و با کیفیت بیشتر از گذشته برای مشتریان فراهم شده است و آخرین مدلهای Apple Watch ، iPad و iPhone همه ما از مواد بازیافتی در اجزای اصلی استفاده می کنند. “

سخنگوی آمازون گفت: “آمازون متعهد است كه زباله ها را به حداقل رسانده و به مشتریان ما در استفاده مجدد ، تعمیر و بازیافت محصولات خود كمك كند و ما طیف وسیعی از گزینه ها را ارائه می دهیم كه هر كسی می تواند از طریق وب سایت دومین آمازون به راحتی به آنها دسترسی پیدا كند.” از بازیافت بیش از 10 هزار تن زباله الکترونیکی در انگلیس طی دهه گذشته حمایت کرده اند. “

[ad_2]

منبع: shose-news.ir