اتحادیه اروپا می تواند شرکت های بزرگ فناوری را که قوانین سختگیرانه ای را نقض می کنند ، از هم بپاشد


شرکت هایی که DMA را نقض کنند ممکن است تا 10 درصد از درآمد سالانه جهانی و “جریمه های دوره ای” تا 5 درصد از درآمد روزانه خود را جریمه کنند. اگر آنها به نقض قوانین ادامه دهند ، اتحادیه اروپا ممکن است “درمان های رفتاری و ساختاری ، به عنوان مثال برداشت از (بخشهایی از) تجارت “.

اگر DSA قانونی شود و سیستم عامل ها به اندازه کافی با محتوای غیرقانونی یا مضر برخورد نکنند ، ممکن است تا شش درصد از درآمد جهانی آنها جریمه شود. برای مقایسه ، حداکثر جریمه نقض مقررات عمومی حفاظت از داده ها 20 میلیون یورو (حدود 31 میلیون دلار) یا 4 درصد از کل درآمد سالانه است – هر کدام که بیشتر باشد.

اهداف EC با قوانین پیشنهادی “ایجاد یک فضای دیجیتال امن تر برای محافظت از حقوق اساسی همه کاربران خدمات دیجیتال” و “ایجاد یک زمینه بازی برابر برای ارتقا of نوآوری ، رشد و رقابت ، مانند اروپا بازار واحد و در سراسر جهان. ”

این مصوبات اولین اصلاح اساسی رویکرد اتحادیه اروپا برای حاکمیت اینترنت طی دو دهه اخیر است بار مالی یادداشت. مارگرت وستاجر ، رئیس رقابت اتحادیه اروپا ابراز امیدواری کرد CNBC که قوانین در اسرع وقت تصویب می شود ، اما ممکن است دو سال طول بکشد.

طبق DMA ، شرکت ها باید به کاربران اجازه دهند نرم افزارهای از پیش نصب شده را حذف کنند. آنها نمی توانند با محصولات و خدمات خود “در رتبه بندی مطلوب تری نسبت به خدمات مشابه یا محصولات ارائه شده توسط اشخاص ثالث” رفتار کنند. اتحادیه اروپا در گذشته گوگل را به دلیل اقدامات مشابه جریمه کرده است ، در حالی که اپل سال گذشته الگوریتم های خود را در App Store تغییر داد ، بنابراین برنامه های خود همیشه در نتایج جستجو اول نیستند.

حتما بخوانید:
انواع و کاربرد دمپر هوا

قوانین پیشنهادی مستقیماً بر مصرف کنندگان تأثیر می گذارد. به عنوان مثال ، هنگامی که سیستم عامل ها محتوای خود را حذف می کنند و راهی برای به چالش کشیدن آنها به آنها اطلاع داده می شود و قوانین تعدیل محتوا وجود دارد. DSA برای ارائه “اطلاعات مربوط” در مورد تبلیغات به بسترهایی نیاز دارد. سرویس ها همچنین باید نشان دهند که چرا آنها محتوای خاصی را توصیه می کنند و کاربران از دریافت چنین پیشنهادهایی بر اساس پروفایل انصراف می دهند.

همچنین روز سه شنبه ، انگلیس پیشنهادات خود را برای مقابله با محتوای مضر در رسانه های اجتماعی برای محافظت از کودکان و بزرگسالان اعلام کرد. دولت گفت که برای سایت هایی مانند فیس بوک ، اینستاگرام و توییتر و همچنین “سایت های بازی ، انجمن ها و برنامه های پیام رسانی و سایت های تجاری پورنوگرافی” و سایر وب سایت ها درخواست می کند. “

اگر سیستم عامل ها برای حذف محتوای غیرقانونی به اندازه کافی سریع عمل نکنند ، ممکن است تا 18 میلیون پوند (24 میلیون دلار) یا 10 درصد درآمد جریمه شوند. مدیران ارشد این شرکت ها می توانند پاسخگو باشند و انگلیس حتی می تواند سرویس هایی را که قوانین را نقض می کنند مسدود کند.

شرکت های بزرگ فناوری تحت کنترل نظارت های نظارتی در سراسر جهان قرار دارند. هفته گذشته ، کمیسیون تجارت فدرال و 48 دادستان کل ، اتهامات ضد انحصاری را علیه فیس بوک مطرح کردند. روز دوشنبه ، آژانس به 9 شرکت (از جمله فیس بوک ، توییتر و آمازون) دستور داد جزئیاتی را در مورد نحوه ایجاد تعامل با کاربر و استفاده از داده های شخصی ارائه دهند.

حتما بخوانید:
هکرها GoDaddy را فریب دادند تا در حملات علیه سرویس های ارز رمزنگاری شده کمک کند


منبع: shose-news.ir